اخذ گواهینامه ایزو، قیمت، شرایط، مدارک و مراحل دریافت ISO معتبر

اخذ گواهینامه ایزو می تواند ابزار مفیدی برای افزایش اعتبار شما باشد. هزینه اخذ گواهینامه های ایزو، وابسته به فاکتورهای متعددی است که هر یک از آنها در قیمت و هزینه های ثبت و صدور گواهینامه های ایزو تاثیر گذار هستند. مهمترین آیتم در برآورد قیمت گواهینامه های ISO، مرتبط با اعتبار گواهینامه های صادره است و سازمانها باید دقت داشته باشند که برای گواهینامه جعلی، مبلغی هزینه نکنند.

گواهینامه های ایزو مورد نظر خود را انتخاب کنید.
مراحل دریافت ایزو و هزینه اخذ مدرک ایزو چقدر است؟

پیام یا خواسته های خود را در این قسمت بنویسید. اگر  دقیقا نمی دانید که چه چیزی می خواهید و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

  اخذ گواهینامه ایزو

  داشتن گواهینامه ایزو به این معنی است که شما برای اخذ ایزو توسط یک شخص ثالث مستقل ممیزی شده اید. نشان داده اید که کسب و کار شما مطابق با الزامات آخرین استانداردهای فرآیند کیفیت تعیین شده توسط سازمان استاندارد بین المللی است. دریافت گواهینامه ایزو نشان می دهد که فرآیندهای شما به طور مؤثر کار می کنند. همچنین با بهترین شیوه های بین المللی (معروف به استاندارد) مطابقت دارند.

  اخذ انواع گواهینامه ایزو

  اخذ ایزو برای شرکت شما هم در داخل و هم در خارج مفید است. در داخل، زیرا احتمالاً محصولات با کیفیت بهتری تولید و ارسال می کنید که مشتریان شما را خوشحال می کند و به موقع به دستتان می رسد. و در خارج، زیرا اکنون می توانید این واقعیت را به جامعه تجاری بیرونی عرضه کنید، که به سطوح فروش بالاتر با مجموعه ای بهتر از مشتریان تبدیل می شود. شرکت‌هایی که فرآیندهای محکمی دارند، محصولات باکیفیت می‌سازند که در صورت نیاز به دستشان می‌رسد و آن شرکت‌ها شهرت و پیروان زیادی پیدا می‌کنند.

  گواهینامه های ISO متعددی وجود دارد که مختص صنعت هستند، از مدیریت انرژی و مسئولیت اجتماعی گرفته تا مدیریت ریسک و بهداشت و ایمنی شغلی. هر گواهینامه ISO علاوه بر داشتن معیارها و مجموعه استانداردهای خاص خود به صورت عددی طبقه بندی می شود. به عنوان مثال، گواهینامه ISO برای سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 است. یعنی عدد استاندارد 9001 است و در سال 2015 منتشر شد.

  اهمیت اخذ گواهینامه ایزو

  در یک بازار جهانی، باید کنترل‌ها و تعادل‌ها وجود داشته باشد. در غیر این صورت، حفظ ثبات و کیفیت در بین صنایع و کشورها دشوار خواهد بود. استانداردهای بین المللی به حفظ شرایط بازی کمک می کند و یکی از این سازمان ها ISO است.

  داشتن گواهینامه ISO مزایای متعددی را برای تولیدکنندگان به همراه دارد. دلایل متعددی وجود دارد اما چرا داشتن گواهینامه ISO برای مشاغل تولیدی اهمیت دارد؟

  با آخرین استانداردها و مقررات صنعت به روز باشید

  با کسب آخرین گواهینامه ISO، کسب و کار تولیدی شما نشان می دهد که توانایی ارائه محصولات با کیفیت بالا را دارد که تمام مقررات صنعت را رعایت می کند، به موقع تحویل داده می شود و مشتری را خوشحال می کند. این برای کسب و کار شما بسیار مهم است زیرا محصولات شما باید منعکس کننده اقدامات انجام شده برای ایجاد ثبات و اطمینان در بازار تولید جهانی باشد. در یک نکته عملی تر، داشتن گواهینامه ISO به این معنی است که کسب و کار شما تمام ابزار، منابع و تجهیزات لازم برای ایجاد محصول یا خدمات شما را دارد.

  القای اعتماد با مشتریان

  وقتی کسب و کار تولیدی شما دارای گواهینامه ایزو باشد، به کار شما تبدیل می شود که پایبندی و مطابقت با استانداردهای ISO را نشان می دهد. مشتریان و رگولاتورها می توانند اعتماد کنند که محصولات شما تمام الزامات را برآورده می کنند و کسب و کار شما به طور مداوم مراحل و اسناد مناسب را برای بهبود و حفظ عملکرد شما حفظ می کند.

  اخذ ایزو معتبر

  سازمان ها برای استفاده از مزایا و مواهب اخذ ایزو، باید یک شرکت معتبر را انتخاب نمایند، با دریافت گواهینامه ایزو معتبر، شهرت سازمانی خود را خدشه دار ننمایند. برخی از شرکت‌های متقاضی گواهینامه ایزو، به سبب بالاتر بودن هزینه صدور در CB های معتبر به سمت گواهینامه های ایزو تقلبی و شرکت های صادر کننده نامعتبر می روند. این امر تبعات منفی زیادی را برای شرکتهای دریافت کننده در پی خواهد داشت.

  گواهینامه های ایزو جعلی (چگونه گواهینامه ایزو معتبر را شناسایی کنیم؟)

  آگاه باشید؛ گرفتار گواهینامه های جعلی ایزو نشوید! برخی از وب‌سایت‌های هرزنامه ، گواهینامه ایزو را از طریق آنلاین و بدون داشتن الزامات اساسی و اعتبارت جهانی می فروشند، در واقع چنین شرکتهای بی اعتباری، گواهینامه های بی اعتبار تری را با هزینه های بی اساس به مشتریان ناآگاه می دهند. لطفاً قبل از تماس با آنها بررسی کنید که آیا مرجع صدور، معتبر است یا خیر. هنگامی که به دنبال دریافت گواهینامه ISO هستید، اعتبار سازمان نیز عامل مهمی است. بنابراین مطمئن شوید که مرجع صدور مناسب را برای ارتقای کسب و کار خود و شهرت سازمان خود انتخاب کرده اید. در انتخاب شرکتهای گواهی دهنده استاندارد های ایزو، قبل از هر چیز اعتبارات آنها را چک کنید، تا هزینه های پرداختی را هدر ندهید. قیمت اخذ ایزو باید مستدل باشد.

  آیا دریافت گواهینامه ایزو برای سازمان ما مفید است؟

  اخذ ایزو می تواند ابزار مفیدی برای افزایش اعتبار شما باشد. با نشان دادن اینکه محصول یا خدمات شما انتظارات مشتریان شما را برآورده می کند، سازمان شما در چشم مشتریان موجه تر دیده می شود. برای برخی از صنایع، اخذ ایزو مرتبط یک الزام قانونی یا قراردادی است.

  نحوه دریافت گواهینامه ISO (مراحل اخذ ایزو)

  افراد نمی توانند گواهی ISO را دریافت کنند - فقط کسب و کارها و سازمان ها می توانند. علاوه بر این، ISO گواهینامه را ارائه نمی کند. صدور گواهینامه فقط از طریق سازمان های شخص ثالث امکان پذیر است. با این حال، همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، ISO دارای کمیته ارزیابی انطباق CASCO است که صلاحیت های فرآیند صدور گواهینامه را مدیریت می کند.

  هنگام انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه، مهم است که چند شرکت اخذ ایزو را ارزیابی کنید. سپس بهترین و معتبر ترین را برای سازمان خود انتخاب کنید. یکی از نکاتی که باید در نظر گرفت این است که آیا آن شرکت CB از آخرین استانداردهای مربوطه استفاده می کند و آیا آنها یک سازمان معتبر هستند یا خیر. جدول زمانی آموزش صدور گواهینامه به عوامل متعددی از جمله مطالعه الزامات، سطح آمادگی یک سازمان و اندازه و پیچیدگی سازمان بستگی دارد. اکثر آنها می توانند انتظار داشته باشند که گواهینامه خود را در سه تا شش ماه دریافت کنند.

  کسب و کارها چگونه گواهینامه ایزو می گیرند؟

  فرآیند دریافت گواهینامه ایزو برای استاندارد ISO می تواند گران، زمان بر و به طور بالقوه برای کسب و کار مختل باشد. قبل از هر اقدامی برای دریافت گواهینامه، تعیین نیاز به گواهینامه ایزو می تواند مهمترین قدم باشد.

  اولین قدم برای دریافت گواهی ایزو، تعیین اینکه آیا گواهینامه ایزو ارزش هزینه‌های آن را دارد یا خیر. برخی از دلایلی که سازمان ها به دنبال اخذ ایزو هستند عبارتند از:

  الزامات قانونی: برخی از کسب و کارها و محصولات به گواهی مطابقت با استانداردهای رایج نیاز دارند.

  استانداردهای تجاری: هنگامی که صدور گواهینامه یک الزام قانونی نیست، محصولات و خدماتی که دارای گواهینامه حداقل استانداردها هستند برای برخی از صنایع ضروری است.

  الزامات مشتری: حتی در مواردی که یک استاندارد صنعتی یا الزامات قانونی برای صدور گواهینامه وجود دارد، برخی از مشتریان مانند سازمان‌های دولتی ممکن است اخذ گواهینامه ایزو را ترجیح دهند یا نیاز داشته باشند.

  سازگاری بهبود یافته: اخذ ایزو می تواند به سازمان های بزرگ کمک کند تا تضمین کیفیت ثابتی را در واحدهای تجاری و همچنین در سراسر مرزهای بین المللی ارائه دهند.

  رضایت مشتری: مشتریان سازمانی که از یک محصول یا خدمات در زمینه ها و کشورهای مختلف استفاده می کنند، از عملکرد ثابت قدردانی می کنند. انطباق با استانداردها همچنین می تواند به سازمان دارای ایزو در حل مسائل مشتریان کمک کند.

  فرآیند اخذ ایزو برای استانداردهای ISO بسته به استاندارد و سازمان گواهی دهنده متفاوت است. برای استانداردهای رایج ایزو، سازمان ها ممکن است نیاز داشته باشند ابتدا یک مرجع صدور گواهینامه مناسب همانند BRSM را بررسی و انتخاب کنند. 

  توصیه‌هایی برای مراحل اخذ ایزو

  توصیه‌هایی برای مراحل دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت ISO، شامل موارد زیر است:

  • درک استاندارد ایزو مربوطه؛
  • شناسایی مناطق مشکل دار، جایی که عملیات مطابق با الزامات ایزو نیست.
  • به طور رسمی فرآیندها، رویه‌ها و برنامه‌هایی را برای بهبود مناطق مشکل‌دار مستند کنید.
  • اجرای استانداردهای ایزو؛
  • انجام ممیزی داخلی برای بررسی انطباق با استاندارد قبل از ممیزی رسمی؛ و قبل از اینکه تحت ممیزی انطباق رسمی یا فرآیند صدور گواهینامه قرار گیرند.
  • استانداردهای کمیسیون بین المللی الکتروتکنیکی (IEC) و ISO IEC یکی دیگر از نهادهای استاندارد بین المللی است که استانداردهایی را برای فناوری های الکترونیکی ایجاد می کند. IEC با سایر نهادهای استاندارد از جمله ISO، اتحادیه بین المللی مخابرات و IEEE همکاری می کند.
  • استانداردهایی که ISO و IEC به طور مشترک ایجاد می کنند با پیشوند "ISO/IEC" مشخص می شوند. نمونه ای از این رویکرد
  •  ISO/IEC27001:2013 است. الزامات راه اندازی و اجرای یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را مشخص می کند.

  آیا سازمان جهانی ایزو، گواهینامه ایزو صادر می کند؟

  سازمان جهانی استاندارد یا ایزو، استانداردهای بین المللی مانند ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ را توسعه می دهد. همچنین ایجاد کننده استاندارد های ایزو می باشد. اما در صدور آن دخالتی ندارد و گواهی ایزو صادر نمی کند. این کار توسط نهادهای صدور گواهینامه خارجی همانند BRSM انجام می شود، بنابراین یک شرکت یا سازمان نمی تواند توسط ISO گواهی شود. پس اخذ گواهینامه ایزو از مراجع شخص ثالث امکان پذیر است.

  با این حال کمیته ارزیابی انطباق ISO (CASCO) تعدادی استاندارد مربوط به فرآیند اخذ ایزو را تولید کرده است که توسط مراجع صدور ایزو همانند شرکت BRSM استفاده می شود.

  انتخاب یک سازمان گواهی دهنده ایزو چگونه است؟ برای انتخاب مرجع صدور ایزو به چه نکاتی باید دقت شود؟

  یک سازمان برای اخذ گواهینامه ایزو و هنگام انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه ایزو، باید:

  • چندین مرجع صدور گواهینامه ایزو را ارزیابی کند.
  • بررسی کند که آیا سازمان صدور گواهی ایزو از استاندارد CASCO مربوطه استفاده می کند یا خیر
  • بررسی کند که آیا شرکت صدور گواهینامه ایزو معتبر است یا خیر.

  برای یافتن یک نهاد صدور گواهینامه ایزو معتبر، با نهاد ملی اعتباربخشی آن کشور به طور مثال مرکز ملی تایید صلاحیت اداره استاندارد تماس گرفته شود یا از از نهاد جهانی IAF تالار بین المللی اعتباربخشی بازدید کند و نام شرکت CB یا صادرکننده گواهی ایزو را در آن جستجو کند.

  اطلاع رسانی در مورد گواهینامه های ایزو دریافتی به چه نحوی است؟

  به یاد داشته باشید، هنگام برچسب زدن بر روی یک محصول یا سیستم به عنوان گواهی استاندارد ISO

  نگویید: "گواهینامه ایزو" یا "گواهی ایزو "

  بگویید: به طور مثال "گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ویرایش سال 2015 یا ISO 9001:2015 "یا " گواهینامه ISO "9001:2015).

  شکایات در مورد گواهینامه های ایزو صادره به چه نحوی است؟

  برای شکایت از مرجع صادر کننده ایزو، می توانید با دفتر مادر آن شرکت تماس بگیرید و استعلام گواهینامه های اخذ شده را دریافت کنید و یا از شرکت صدور گواهی ایزو خود شکایت کنید.

  همچنین اگر احساس می‌کنید که از استانداردهای ISO، از جمله ایزو ۹۰۰۱ یا ایزو ۱۴۰۰۱، مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، می توانید به سازمان جهانی استاندارد ISO ایمیل بزنید.

  گواهینامه ایزو چیست؟

  گواهینامه ایزو گواهی می دهد که یک سیستم مدیریت، فرآیند تولید، خدمات یا رویه مستندسازی تمام الزامات استانداردسازی و تضمین کیفیت را دارد. ISO (سازمان بین المللی استاندارد) یک سازمان مستقل، غیر دولتی و بین المللی است که استانداردهایی را برای تضمین کیفیت، ایمنی و کارایی محصولات، خدمات و سیستم ها ایجاد می کند.

  گواهینامه های ISO در بسیاری از زمینه های صنعت، از مدیریت انرژی و مسئولیت اجتماعی گرفته تا تجهیزات پزشکی و مدیریت انرژی وجود دارد. استانداردهای ISO برای اطمینان از سازگاری وجود دارد. هر گواهی استانداردها و معیارهای جداگانه ای دارد و به صورت عددی طبقه بندی می شود.

  با نشان دادن اینکه محصول یا خدمات شما انتظارات مشتریان شما را برآورده می کند، سازمان شما در چشم مشتریان موجه تر دیده می شود. برای برخی از صنایع، اخذ ایزو مرتبط یک الزام قانونی یا قراردادی است.

  بررسی اجمالی گواهینامه ISO

  گواهی ایزو گواهینامه ای است که استانداردهایی را در اختیار سازمان ها قرار می دهد و در نتیجه راه نوآوری و توسعه تجارت را نشان می دهد. گواهی ایزو برای تشکیل استانداردهای خاصی که کیفیت، ایمنی و کارایی محصولات و خدمات را تضمین می کند، الزامی است. همچنین تضمین می کند که محصولات و خدمات شرکت مطابق با الزامات مشتری و مقررات است. این گواهی می دهد که سیستم مدیریت شرکت با استاندارد ISO که برای کسب و کار، مشتریان و کارکنان/تیم مفید است مطابقت دارد.

  علاوه بر این، گواهینامه ISO به نشان دادن بهبود مستمر کمک می کند. همچنین گواهی می دهد که فرآیند زیر تمامی معیارهای استانداردسازی و بررسی کیفیت را برآورده کرده است. این گواهینامه در زمینه های مختلفی صادر می شود و هر گواهینامه ISO دارای مجموعه ای از معیارهای متفاوت است، مانند:

  • سیستم مدیریت،
  • فرآیند تولید، و
  • خدمات یا فرآیند مستندسازی

  قیمت گواهینامه ایزو، هزینه های دریافت گواهینامه ISO

  هزینه اخذ گواهینامه ایزو، وابسته به فاکتورهای متعددی است که هر یک از آنها در قیمت و هزینه های ثبت و صدور گواهینامه های ایزو تاثیر گذار هستند. مهمترین آیتم در برآورد قیمت گواهینامه های ایزو، مرتبط با اعتبار گواهینامه های صادره ایزو است و سازمانها باید دقت داشته باشند که برای گواهینامه جعلی ایزو، مبلغی هزینه نکنند. هزینه دریافت گواهینامه ایزو برای هر سازمان و سیستم مدیریتی متفاوت است. همچنین، هر گواهینامه ISO هزینه متفاوتی را می طلبد. برخی از عوامل رایجی که قیمت گواهینامه ایزو را تعیین می کنند عبارتند از:

  هزینه های مشاوره/آماده سازی

  برای آماده شدن برای ممیزی، سازمان ها باید الزامات استاندارد ایزو را که برای آن درخواست می کنند، پیاده سازی کنند. برای دستیابی به این الزامات اگر یک سازمان نیاز به مشاوره داشته باشد ، می باید از میان مشاوران سیستمهای مدیریت انتخاب و یا توسط تیم داخلی خود بندها و الزامات یک استاندارد ایزو را پیاده سازی کند.

  هزینه مشاوره و پیاده سازی برای اخذ ایزو
  تفاوت قیمت صدور گواهینامه ایزو با مشاوره و پیاده سازی ایزو

  هزینه های ممیزی و صدور گواهینامه ایزو

  این هزینه شامل شروع ممیزی و راهنمایی برای پیاده سازی سیستم مدیریت سازمان تا اخذ گواهینامه ایزو می باشد. قیمت گواهینامه ایزو درخواستی هر سازمان، توسط تیم فنی و فروش یک شرکت صدور گواهینامه ایزو مشخص می گردد که این امر قیمت گذاری گواهینامه تابع آیتم هایی مختلفی از جمله بزرگی و کوچکی سازمان درخواست دهنده، نوع گواهینامه های ایزو درخواستی، نوع ثبت و صدور گواهینامه های ایزو درخواستی، پیچیدگی فرایندهای سازمان درخواست کننده و ... می باشد.

  سایر هزینه های صدور گواهینامه ISO

  برای دستیابی به گواهینامه ایزو، الزامات استاندارد ایزو کاربردی باید به طور کامل در یک سازمان پیاده سازی شود. حتی اگر الزامات نیازمند توسعه یا اصلاح زیرساخت ها، استخدام افراد، تهیه تجهیزات و ماشین آلات باشد، سازمان باید آنها را برای دستیابی به گواهینامه ایزو اجرا کند. این سرمایه گذاری تحت هزینه صدور گواهینامه ایزو نیست. اما برای اخذ ایزو، سازمان نیاز به رعایت کلیه الزامات و اجرای کلیه موارد عدم انطباق ارائه شده توسط ممیزان سیستمهای مدیریت ایزو یا مشاوران پیاده سازی سیستم دارد. پیاده سازی صحیح استاندارد های ایزو در سازمان، از کاهش هزینه های آتی اخذ ایزو به طرق مختلف کمک خواهد کرد از جمله عدم نیاز به ممیزی مجدد.

  قیمت گذاری برای گواهینامه ISO چگونه تعیین می شود؟ (محاسبه قیمت گواهی ایزو)

  هزینه صدور گواهینامه ایزو برای همه سازمان ها یکسان نیست. در اینجا برخی از عوامل رایجی که بر قیمت انواع گواهینامه ایزو تأثیر می گذارد، آورده شده است.

  نقش اندازه سازمان در هزینه گواهینامه ایزو

  از شرکت های نوپا گرفته تا شرکت های بزرگ، اخذ ایزو برای همه سازمان ها مناسب است. اما هزینه صدور گواهینامه ایزو بسته به اندازه و محیط سازمان متفاوت خواهد بود. به طور مثال قیمت اخذ ایزو برای یک سازمان با یک سایت تولیدی و سازمان دیگر با چند سایت مختلف، متفاوت خواهد بود.

  نقش تعداد کارمندان در هزینه گواهینامه ایزو

  همه سازمان ها کارکنان کمی ندارند. سازمان ها/صنایع بزرگ ممکن است بیش از 1000 کارمند داشته باشند. این شامل کارمندان دائم، کارمندان موقت و کارگران قراردادی است. بنابراین، تکمیل ممیزی و انجام فرایند ممیزی ثبت و صدور گواهینامه ایزو در یک روز آسان نیست. این ممکن است روزهای ممیزی را افزایش دهد که منجر به هزینه های ممیزی و ارزیابی اضافی می شود. به طور مثال قیمت گواهینامه ایزو برای سازمانی با 20 نفر پرسنل با یک سازمان 200 نفره مسلما متفاوت است

  نقش پیچیدگی سازمان در هزینه گواهینامه ایزو

  هزینه صدور گواهینامه ایزو به فعالیت های انجام شده در سایت مانند فعالیت های تولید، نصب، کمیسیون یا خدمات پس از فروش بستگی دارد. قیمت گواهینامه ایزو برای سیستم مدیریت ایمنی غذا، با توجه به تعداد محصولات غذایی برای ممیزی HACCP و FSMS متفاوت است. برای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، به تعداد سرورها، شبکه و گره‌ها و سطح مدیریت اطلاعات حساس بستگی دارد. برای سیستم مدیریت محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، بر اساس مکان‌ها (محیط کاری)، حوادث/حوادث گذشته، تعداد و نوع بازدیدکنندگان در مناطق عملیاتی، رسیدگی به مواد شیمیایی/فعالیت خطرناک، قدرت مدیریت متفاوت است.

  هزینه صدور گواهینامه های ایزو
  تاثیر پیچیدگی شرکت و سازمان بر قیمت صدور گواهینامه ایزو

  علاوه بر هزینه های ذکر شده در بالا، هزینه های دیگری نیز در ارتباط با دریافت و حفظ گواهینامه ISO وجود دارد. این هزینه ها ممکن است بسته به کشوری که شرکت در آن مستقر است متفاوت باشد. اگرچه این اجزای هزینه بخشی از کل مخارج ذکر شده در بالا نیستند، ممکن است لازم باشد برای اهداف بودجه در کشورها/مناطق مختلف در نظر گرفته شوند. این مقاله نباید برای محاسبه هزینه واقعی شما استفاده شود. لطفاً با دپارتمان فروش و بازاریابی شرکت بیکران راهکار سعادت تماس بگیرید تا گزارش سفارشی خود را به همراه سایر هزینه های مربوط به دریافت گواهینامه IS0 دریافت کنید.

  چرا هزینه اخذ ایزو از یک نهاد صدور با نهاد دیگر متفاوت است؟

  هزینه صدور گواهینامه ایزو برای یک سازمان گواهی دهنده به دیگری متفاوت است. همه سازمان هایی که گواهینامه ایزو را ارائه می دهند توسط نهادهای بین المللی معتبر، معتبر شناخته نمی شوند. حتی اگر کسب گواهینامه ایزو وظیفه اصلی است، انتخاب برند معتبر/شناسایی که در بین ارائه دهندگان گواهینامه ایزو محبوب است نیز در هزینه اخذ گواهینامه ایزو مهم است. این امر به تحت تاثیر قرار دادن مشتریان شما و همچنین ذینفعان کمک می کند. به طور کلی شرکتهای صدور گواهینامه ایزو معتبر، به علت هزینه های نمایندگی، ممیزی صحیح و اصولی بر اساس نفر روز استاندارد، حق شارژ بر اساس هر گواهی ایزو و ... هزینه های ثبت و صدور بالاتری دارند و در نتیجه متقاضی با قیمت گواهینامه ایزو بالاتری روبرو خواهد بود.

  هزینه اخذ گواهینامه ایزو بر اساس نهاد صدور کننده
  هزینه ارزیابی مقدماتی برای قیمت گواهینامه ایزو

  مرجع صدور گواهینامه ایزو خوب (CB) برای ممیزی

  برای اینکه تصمیم خود را ساده کنید، در اینجا برخی از مزایای انتخاب یک سازمان صدور گواهینامه معتبر همانند BRSM وجود دارد:

  • اعتبارسنجی
  • به رسمیت شناختن بین المللی
  • افزایش شهرت
  • اعتبار
  • پذیرش توسط مشتریان
  • می توانید خدمات قابل اعتماد دریافت کنید
  • اطمینان در ارتباطات خوب
  • می تواند ارزش مناسب برای سرمایه گذاری و غیره را بدست آورد

  در نتیجه با انتخاب یک شرکت گواهی دهنده معتبر و به طبع آن اخذ گواهینامه ایزو معتبر، احتمالا هزینه با کارایی بالاتری در انتظار متقاضیان خواهد بود.

  مشاوره ایزو چیست؟ آیا لازم است برای سیستم، مشاور استاندارد ایزو داشته باشیم ؟

  اصطلاح مشاوره در کسب و کار استانداردهای ایزو به مشاوره ای اطلاق می شود که مشاور گواهینامه ایزو برای آماده سازی سازمان شما برای ممیزی سیستم مدیریت ارائه می دهد. همه سازمان ها این اطمینان را ندارند که با سازمان صدور گواهینامه ISO برای انجام ممیزی بدون مشورت تماس بگیرند. برای برخی، لازم است اطمینان حاصل شود که الزامات اجباری برای دستیابی به گواهینامه ISO را برآورده کرده اند. این فقط به راحتی و توانمندی سازمان ها بستگی دارد.

  بازگشت سرمایه گذاری در دریافت گواهینامه های ایزو (مزایای اخذ گواهی ایزو)

  علیرغم هزینه های دریافت ایزو، ثابت شده است که پیاده سازی و اخذ گواهینامه ISO واقعاً به سازمان کمک می کند تا از ضررهای ناشی از خطاهای انسانی، اشتباهات، کمبود اطلاعات در مکان مناسب و غیره صرفه جویی کند، در مقایسه با هزینه تعمیر محصول، دوباره کار به دلیل شکست و غیره به طور کلی بازده سرمایه گذاری (ROI) زیادی برای گواهی ISO وجود دارد.

  اساساً یک شرکت باید یک بار پول خرج کند تا سیستم خود را تأیید کند و از آن به بعد نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد مگر اینکه ممیزی دوباره مورد نیاز باشد. از این رو می توانیم نتیجه بگیریم که اگر یک شرکت هستید و به دنبال دریافت گواهینامه ایزو هستید، ابتدا عاقلانه در مورد پولی که قرار است برای آن هزینه کنید فکر کنید. قیمت ایزو درخواستی را با آورده های گواهینامه های معتبر دریافتی مقایسه کنید.

  قیمت گذاری گواهینامه ایزو
  مزایای اخذ گواهینامه ایزو

  سازمان های بین المللی با همکاری ISO برای اعتباربخشی

  انجمن بین المللی اعتباربخشی IAF، انجمن جهانی نهادهای اعتبارسنجی ارزیابی انطباق و سایر نهادهای علاقه مند به ارزیابی انطباق در زمینه های سیستم های مدیریت، محصولات، خدمات، پرسنل و سایر برنامه های مشابه ارزیابی انطباق است که شرکتهای AB اعتبار بخشی شده توسط IAF برای صدور گواهینامه ایزو از اعتبار بالاتری از سایرین برخوردارند.

  ILAC سازمانی بین‌المللی برای نهادهای اعتباربخشی است که مطابق با ISO/IEC 17011 فعالیت می‌کند و در اعتباربخشی نهادهای ارزیابی انطباق است که با آزمایشگاههای ذیل مشارکت دارد.

  آزمایشگاه‌های کالیبراسیون با استفاده از ISO/IEC 17025) )

  آزمایشگاه های تست و آزمون (با استفاده از (ISO/IEC 17025)، آزمایشگاه های تست پزشکی (با استفاده از ISO 15189))،

  نهادهای بازرسی (با استفاده از ISO/IEC 17020) ) و ارائه دهندگان تست مهارت (با استفاده از ISO/IEC 17043)

  چگونه می توانم از لوگو ایزو یا آرم ISO استفاده کنم؟

  آرم ISO یک علامت تجاری ثبت شده است و نمی تواند توسط هیچکس خارج از سازمان جهانی استاندارد استفاده شود، مگر اینکه مجاز باشد و این مجاز بودن توسط شرکت های معتبر صادر کننده ایزو همانند BRSM برای شما محقق می شود. اگر می‌خواهید از لوگو برای نشان دادن گواهینامه های ایزو اخذ شده استفاده کنید، با مرجع صدور خود یعنی شرکت BRSM به شماره تماس 02126760001 تماس بگیرید.

  سوالات متداول اخذ گواهینامه ایزو، قیمت، شرایط، مدارک و مراحل دریافت ISO معتبر

  مهمترین و مفید ترین استانداردهای ایزو، بر اساس نیاز و شرایط سازمانها مشخص می گردند. اما استاندارد ایزو 9001 عمومی ترین استاندارد ایزو جهانی است.
  یکی از مباحث تاثیر گذار در هزینه اخذ گواهینامه ایزو، هزینه های دفتری و نیروی انسانی است که در ایران نسبت به برخی کشورهای اروپایی و امریکایی پایین تر است.
  متاسفانه به علت عدم شناخت مشتریان و سازمانها از مدارک ایزو، گروههای متقلب زیادی وجود دارند که گواهینامه های بی اعتبار و فاقد ارزش صادر می کنند. برای شناسایی شرکتهای معتبر سایت مرکز ملی تایید صلاحیت NACI اداره استاندارد ایران مرجع مهم و معتبری می تواند باشد.

  نظرات

  محمد

  برای اخذ گواهینامه ایزو فوری برای شرکت چه کاری باید انجام دهیم؟

  ی, 08/29/1401 - 19:58
  سپیده

  عالی بود. مقاله جامعی در باره ایزو بود

  د, 08/30/1401 - 19:28
  افزودن دیدگاه جدید

  Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.