گواهینامه محصول

 گواهینامه محصول گواهی بر این است که یک محصول خاص با تمام مقررات یا مقررات مورد نیاز موجود در یک قرارداد یا توسط یک سازمان مستقل، ملی یا بین المللی مطابقت دارد. 

گواهینامه محصول (استاندارد محصول)

پیام یا خواسته های خود را در این قسمت بنویسید. اگر  دقیقا نمی دانید که چه چیزی می خواهید و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

 

مقدمه

گواهی محصول گواهی بر این است که یک محصول خاص با تمام مقررات یا مقررات مورد نیاز موجود در یک قرارداد یا توسط یک سازمان مستقل، ملی یا بین المللی مطابقت دارد. این اثبات همچنین انجام تست های مختلف تضمین کیفیت و عملکرد را نشان می دهد.

گواهینامه های ایزو انواع مختلفی دارند که لازم است آگاهی لازم در مورد استفاده و کارایی هرکدام از آنها وجود داشته باشد. استانداردهای ایزو طیف گسترده ای از فعالیت ها را پوشش می دهند که می تواند در مورد ساخت یک محصول، مدیریت فرآیند، ارائه خدمات یا تأمین مواد باشد. پیش نیاز اخذ گواهینامه ایزو برای هر سازمان این است که استاندارد مناسب خود را بشناسند و بدانند که کدامیک از این گواهینامه ها برای دستیابی به اهدافشان مفیدتر است. امکان اخذ بیش از یک گواهینامه ایزو برای هر مجموعه وجود دارد و هرکدام از آنها مزایایی مانند ایجاد اعتبار بیشتر، فرآیندهای بهبود یافته و محصولات یا خدماتی در رده های جهانی را به همراه دارد.

استانداردهای محصول به معنای رعایت کلیه موارد ایمنی، کیفی و سایر مشخصات و استانداردهای قابل اعمال برای هر محصول است. به طور کلی، استانداردها از رقابت مبتنی بر بازار حمایت می کنند و به اطمینان از قابلیت همکاری محصولات و خدمات مکمل کمک می کنند. آنها هزینه ها را کاهش می دهند، ایمنی را بهبود می بخشند و رقابت را افزایش می دهند. علاوه بر این، استانداردها محصولات، خدمات و سیستم های ایمن و با کیفیت را تضمین می کنند.

انواع استاندارد کدامند؟

به طور کلی، 4 نوع استاندارد متمایز در مجموعه 42000 استاندارد ما وجود دارد: استانداردهای محصول، خدمات، فرآیند و مدیریت.
استانداردهای مبتنی بر محصول (به عنوان مثال: کیسه هوای خودرو، ماشین لباسشویی، کارت های بانکی) استانداردهای مبتنی بر عملکرد (مثلاً: ایمنی اسباب بازی، انتشار گازهای گلخانه ای، ایمنی مواد غذایی) استانداردهای سیستم مدیریت (مثال: ISO 9000 و ISO 14000 سیستم های مدیریت کیفیت و محیط زیست)
نمونه هایی از استانداردهای شخصی عبارتند از:
اخلاق. استانداردهای درست و نادرست مانند این اصل که شما برای شرکتی که سابقه زیست محیطی ضعیفی دارد کار نخواهید کرد.
تسلط. خود انضباطی. اخلاق کاری. .تعادل زندگی کاری. کیفیت کار مقایسه اجتماعی. 


چرا استانداردهای محصول مهم است؟

استانداردها ایمنی، کیفیت و قابلیت اطمینان محصولات و خدمات را تضمین می کنند. آنها تجارت را تسهیل می کنند و از سلامت ما و محیط زیست محافظت می کنند. برای تجارت، استانداردها سیستم ها و فرآیندها را بهبود می بخشند. آنها ضایعات را کاهش می دهند، هزینه ها را کاهش می دهند و ثبات را تضمین می کنند.

چگونه استاندارد یک محصول را پیدا می کنید؟

وب سایت های رسمی اطلاعات مربوط به استانداردهای ایمنی محصول، رویه‌های صدور گواهینامه، برچسب‌گذاری و مستندات در همه کشورهای توسعه‌یافته در دسترس عموم است. ...
پلتفرم های انطباق محصول ProductIP.com. ...
شرکت های تست محصول ...
مشاوران انطباق ...
مرکز فروشنده آمازون
مرکز اطلاعات فنی BRSM

مشخصات استاندارد محصول چیست؟

مشخصات محصول (همچنین به عنوان «مشخصات محصول» نیز شناخته می‌شود) سندی با مجموعه‌ای از الزامات است که اطلاعات مورد نیاز تیم‌های محصول را برای ایجاد ویژگی‌ها یا عملکردهای جدید ارائه می‌کند. مشخصات محصول خوب توسعه محصول را مدیریت نمی کند.
استاندارد ایزو برای محصول چیست؟
استانداردهای ایزو در سطح بین المللی مورد توافق کارشناسان قرار گرفته است. آنها را به عنوان فرمولی در نظر بگیرید که بهترین روش انجام کاری را توصیف می کند. این می تواند در مورد ساخت یک محصول، مدیریت یک فرآیند، ارائه خدمات یا تامین مواد باشد – استانداردها طیف وسیعی از فعالیت ها را پوشش می دهند.

تفاوت بین استانداردهای محصول و استانداردهای فرآیند چیست؟

تفاوت اصلی بین یک فرآیند و یک محصول این است که فرآیند مجموعه ای از مراحل است که پروژه را برای دستیابی به یک محصول مناسب هدایت می کند. در حالی که از سوی دیگر، محصول حاصل پروژه ای است که توسط افراد مختلف ساخته شده است.


استانداردهای ارزیابی محصول چیست؟

ارزیابی محصول فرآیند ارزیابی مناسب بودن و ایمنی محصول تولید شده برای استفاده توسط مصرف کنندگان است. ارزیابی محصول به دو دلیل اصلی انجام می شود: 1) برای اطمینان از اینکه محصول از استانداردهای مربوطه پیروی می کند، و 2) برای شناسایی و حذف عیوب ساخت یا طراحی.

استاندارد فنی 

استاندارد فنی یک هنجار یا الزام تعیین‌شده برای یک کار فنی قابل تکرار است که برای استفاده مشترک و مکرر از قوانین، شرایط، دستورالعمل‌ها یا ویژگی‌های محصولات یا فرآیندهای مرتبط و روش‌های تولید، و شیوه‌های مربوط به سیستم‌های مدیریتی اعمال می‌شود.
یک استاندارد فنی شامل تعریف اصطلاحات است. طبقه بندی اجزاء؛ تشریح رویه ها؛ مشخصات ابعاد، مواد، عملکرد، طرح ها یا عملیات؛ اندازه‌گیری کیفیت و کمیت در توصیف مواد، فرآیندها، محصولات، سیستم‌ها، خدمات یا شیوه‌ها؛ روش های آزمایش و روش های نمونه گیری؛ یا توصیف تناسب و اندازه گیری اندازه یا قدرت.


نمونه استاندارد فنی چیست؟

یکی از نمونه‌های استاندارد فنی، سیستم عامل اپل برای آیفون است که بر رابط و عملکرد تعداد زیادی برنامه (برنامه) آیفون نظارت می‌کند. استانداردهای فنی اپل به بسیاری از شرکت ها و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه هایی را ارائه دهند که کاربرد، ارزش و مطلوبیت آیفون را افزایش می دهد.
استانداردهای فناوری را چگونه تعریف می کنید؟
استانداردهای فناوری مربوط به سخت‌افزار، نرم‌افزار و پلتفرم درگیر در اکثر جنبه‌های فنی چرخه حیات هویت، از جمله ایجاد و اثبات هویت، صدور اعتبار، احراز هویت، و قابلیت همکاری با سایر پایگاه‌های داده است.


گواهی استاندارد فنی چیست؟

توافق نامه های مستند حاوی مشخصات فنی یا سایر معیارهای دقیق برای استفاده مداوم به عنوان قوانین، دستورالعمل ها یا تعاریف، تا اطمینان حاصل شود که مواد، محصولات، فرآیندها و خدمات متناسب با هدف خود هستند.

مزایای استانداردهای فنی چیست؟

استانداردهای فناوری: از قابلیت همکاری سیستم و در عین حال امکان تمایز محصول اطمینان حاصل کنید. ایجاد بازارهای جدید و گسترش بازارهای آدرس پذیر محصولات و فناوری موجود. از طریق صرفه جویی در مقیاس و منبع یابی چند فروشنده، کارایی هزینه بهتری را فراهم کنید.

 

چگونه گواهینامه محصول صادر می شود ؟

مرحله 1: آماده سازی معیارهای بررسی معیارهای مرتبط را برای دسته بندی محصول خود مرور کنید. 
مرحله 2: تست و بررسی کنید. تست محصول. نمونه ای از محصول خود را برای تست ارسال کنید. 
مرحله 3: برای BRSM Certified درخواست دهید. 
مرحله 4: محصول شما دارای گواهی است! محصولات تایید شده خود را تبلیغ کنید.