سیستم مدیریت ایمنی موادغذایی

Submitted by admin on ی., 01/19/2020 - 12:06
نام استاندارد
ISO22000
سال انتشار
2018
چارچوب استاندارد

زمانی که صحبت از مواد غذایی میشود اولین موضوع قابل توجه، بهداشت ان است. در تولید مواد غذایی، تمام مراحل از زمینه شروع، تهیه، پردازش، تولید، بسته بندی، ذخیره سازی، حمل و نقل، توزیع و در نهایت به بازار، زنجیره غذایی نامیده می شود که اگر در هرکدام اختلالی ایجاد شود ممکن است مضراتی برای سلامتی انسان داشته باشد. در نتیجه توجه به این امر بسیار حائز اهمیت است.

ایزو22000 نظام مديريت ايمني مواد غذايي يك استاندارد جهاني است كه در سال 2018 به تصويب اعضاي سازمان جهاني استاندارد ( ISO) رسيد. همه كساني كه در زنجيره توليد ماده ي غذايي دخالت دارند نظير توليد كنندگان مواد اوليه، توليد كنندگان خوراك دام و آبزيان، پرورش دهندگان دام طيور و آبزيان و شركت هاي حمل و نقل كالا، انبارهاي نگهداري محصول، توليد كنندگان مواد افزودني، توليد كنندگان مواد بسته بندی، توليد كنندگان مواد شيميايي، نظافت و گندزدايي سطوح كارخانه هاي مواد غذايي و نيز شركت هاي خدمات رساني تحت پوشش اين استاندارد جهاني هستند. این استاندارد الزاماتی را برای سازمان ها ایجاد می کند تا تضمین نماید محصول غذایی ارائه شده عاری از هر نوع آلودگی میکروبی،  شیمیایی و فیزیکی میباشد.

این سیستم توسط کلیه سازمانهایی که مستقیم یا غیرمستقیم درگیر در زنجیره غذایی هستند، ایجاد می شود یا می توان چنین بیان کرد: سازمان هایی در بخش مواد غذایی، یا افرادی که از نزدیک یا از راه دور با این بخش در ارتباط هستند، می توانند گواهی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را دریافت کنند.

مزایای استاندارد

تطابق محصول با استانداردهاي جهاني

تضمين كيفيت و ايمني محصول

حفظ اعتبار توليد كننده و نماد محصول

ایجاد رقابت در بازار بین المللی

رضایت مصرف کننده

 

استاندارهای مشابه
HACCP
تصویر
مدیریت ایمنی مواد غذایی