تازه ها

آلودگی های مواد غذایی و راه های پیشگیری از آن ها

پیشگیری در آلودگی مواد غذایی، از اقدامات مهم در جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی بعدی است. پیاده سازی تغییرات جدید نیازمند ایجاد ذهنیت مناسب در افراد نسبت به تجهیزات مکانیزه می باشد. آموزش اولیه و برنامه ریز اقدامات پیشگیرانه برای جاروبرقی های صنعتی و اسکرابر ها نیز اهمیت دارد. این یک راهکار مناسب برای پاسخگویی به تمام افراد و اطمینان از بکارگیری صحیح دستگاه توسط اپراتور می باشد. همچنین مدیران مجموعه ها اطمینان می یابند که تجهیزات نظافتی و سرمایه آن ها به درستی حفظ می شود.
ادامه مطلب

وبینار رایگان به منظور کمک به کشاورزان برای ورود به بازارهای جهانی

وبینار رایگان برای کمک به کشاورزان برای ورود به بازارهای جهانی حدود 90٪ مزارع تأمین کننده غذا در دنیا کوچک، خانوادگی و بسیار فقیر هستند. این یک نگرانی مضاعف است زیرا ما با یک مشکل برای توزیع مواد غذایی جهانی روبرو هستیم. تغییرات آب و هوایی و رشد جمعیت نیز بر مواد غذایی تاثیرگزار هستند، این موضوع نشان دهنده اجبار به تغییرات برای بقا بشر است.
ادامه مطلب

هفته جهانی محیط زیست

ISO قلب جهانی در تلاش برای بازسازی سیاره ما قرار دارد. احیای و محافظت از اکوسیستم ها موضوع امسال روز جهانی محیط زیست و آغاز دهه سازمان ملل در مورد ترمیم اکوسیستم است. ISO متعهد شده است که این جنبش را به سمت بازسازی نسل زمین با استانداردها و ابتکارات جدید در دست اجرا هدایت کند.
ادامه مطلب

روز جهانی ایمنی مواد غذایی

موضوع امسال روز جهانی ایمنی مواد غذایی "امروز غذای ایمن برای یک فردا سالم" است.  هدف این است که همه را گرد هم آورد تا روی پیشگیری ، شناسایی و مدیریت خطرات ناشی از غذا تمرکز کنند.  صنایع غذایی همیشه چراغی برای نوآوری بوده، در هنگام آسیب رساندن به مصرف کننده هیچ کس در تجارت مواد غذایی سود نمی برد. بنابراین ایمنی مواد غذایی غیررقابتی است.
ادامه مطلب

استاندارد جدید ISO 20252: 2019 برای بازاریابی

 ISO 20252: 2019 به این معنی است که شما می توانید به مشتریان خود نشان دهید که برای محافظت از اطلاعات شخصی، از جمع آوری تا تجزیه و تحلیل و گزارش دهی ، فرایندهای لازم را انجام داده اید. همچنین می توانید نشان دهید که شرکت شما توانایی نظارت بر استفاده از این داده ها را دارد و همچنین می تواند به ایجاد اعتبار شما به عنوان یک محقق بازار معتبر کمک کند.
ادامه مطلب

استاندارد جدید برای تست عملکرد لامپ LED

AS / NZS 5341: 2021 ، لامپهای LED - روشهای آزمایش - انرژی و عملکرد استرالیا استاندارد جدیدی را منتشر کرده است که روشهای آزمون برای اندازه گیری شاخص های اصلی عملکرد لامپ های LED ، از جمله کارایی، خروجی نور و ارائه رنگ را ارائه می دهد.
ادامه مطلب

استاندارد بین المللی ISO 24442

این استاندارد بین المللی مخصوص تعیین فاکتور محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش (UVAPF) است که در کرم های ضدآفتاب لحاظ می شود.
ادامه مطلب

مقاله مروری صنعت غذا:تأثیر عملکرد گرمایی بر عاملیت پروتئین شیر در رابط های امولسیون

این مقاله در جهتت ترکیب اطلاعات اخیر در مورد فرآیندپذیری گرمایی پروتئین شیر می باشد که بر شکل مولکولی به صورت توده ای و به ویژه رابط های آن تأثیرگذار می باشد، که در عوض نیز با توجه به ویژگیهای فیزیکی- شیمیایی در پروتئین های شیر امولسیون ها را به صورت ثابت و پایدار درآورده اند.
ادامه مطلب

اتمام ممیزی و صدور گواهینامه شرکت بهره برداری و تعمیراتی مپنا

اتمام فرآیند ممیزی وصدور گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه در شرکت بهره برداری و تعمیراتی مپنا (عضو گروه مپنا) توسط شرکت بیکران راهکار سعادت:
ادامه مطلب

بررسی انواع مخاطرات مواد غذایی فیزیکی، شیمیایی، میکروبی، ویروس ها (کرونا)، آلرژن ها در پیاده سازی سیستم های ایمنی مواد غذایی و HACCP

با پیشرفت در علم و فناوری، کیفیت مواد غذایی به طور مداوم بهبود یافته است و پیشرفت های چشمگیری در زمینه های تولید صنعتی مواد غذایی حاصل شده است. اما در موازات این پیشرفت ها، مخاطرات مواد غذایی به ویژه تقلبات نیز در حال افزایش است، تقلباتی که که گاهی منجر به آسیب جدی سلامت مصرف کننده می شوند. این مخاطرات با توجه به فرمولاسیون مواد غذایی و متفاوت بودن صنعت هر محصول غذایی متغیر است.  بدین منظور برای استقرار سیستم های ایمنی مواد غذایی به ویژه HACCP، بایستی مخاطرات مواد غذایی برای هر صنعت به درستی شناسایی و بررسی شوند. بسیاری از مواد غذایی به دلیل تنوع جدید تقلبات و آلودگی های مختلف، بایستی از لحاظ ماهیت نوع مخاطره به روزرسانی شوند. بنابراین مشاورین استقرار دهنده سیستم های مواد غذایی، ممیزین و کارشناسان سیستم های ایمنی غذا و مدیران شرکت های صنایع غذایی بایستی نسبت به مخاطرات جدید صنایع غذایی آگاه شوند.

لایو با موضوع مخاطرات مواد غذایی توسط شرکت بیکران راهکار سعادت در روز دوشنبه بیستم اردیبهشت برگزار خواهد شد

 


ادامه مطلب