نسخه نهایی استاندارد مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO22000:2018

 

استاندارد ISO 22000: 2018، سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی – الزامات سازمان‌ها در زنجیره مواد غذایی، با تمرکز بر همه سازمان‌های مرتبط با صنایع خوراک انسان و دام، صرف‌نظر از اندازه یا بخش، مدیریت ایمنی غذا را به یک روند بهبود مستمر تبدیل می‌کند. این استاندارد با کمک به شناسایی، پیش‌گیری و کاهش خطرات ناشی از مواد غذایی در زنجیره خوراک انسان و دام ، یک رویکرد پیش‌گیرانه برای امنیت مواد غذایی اتخاذ می‌کند.

ویرایش جدید این استاندارد، برای هزاران شرکتی که در سراسر جهان از آن استفاده کرده‌اند ، شفافیت به ارمغان آورده‌است. آخرین پیشرفت‌ها عبارتند از:

  • پذیرش ساختار سطح بالای مشترک در همه استانداردهای سیستم مدیریت ISO ، سازماندهی برای ترکیب ISO 22000 با دیگر سیستم‌های مدیریت (مانند ISO 9001 یا ISO 14001) را در یک زمان معین تسهیل می‌کند.
  • رویکرد جدید به خطر – به عنوان یک مفهوم حیاتی در تجارت مواد غذایی – که خطر در سطح عملیاتی و سطح کسب‌وکار سیستم مدیریت را از هم متمایز می کند.
  • پیوندهای مستحکم با Codex Alimentarius، گروه غذایی سازمان ملل متحد که دستورالعمل‌های ایمنی غذایی برای دولت ها را تدوین می‌کند.

استاندارد جدید ، یک کنترل پویا برای خطرات ایمنی مواد غذایی ارایه می‌دهد که ترکیبی از کلیه عناصر کلیدی شناخته شده زیر است: ارتباطات تعاملی، مدیریت سیستم‌ها، برنامه‌های پیش نیاز (PRP) و اصول تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP).

استانداردISO 22000: 2018  جایگزین ISO 22000: 2005 شده‌است. گواهی‌های تایید شده طبق استاندارد قبلی برای انتقال به ویرایش جدید از تاریخ انتشار سه سال فرصت دارند .

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

iso22000

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *