تازه ها

ممیزی ایزو بزرگترین مجموعه صنعتی استان کردستان بر اساس سیستم مدیریت یکپارچه به انجام رسید.

ممیزی سیمان کردستان بعنوان بزرگترین مجموعه صنعتی استان کردستان توسط تیم ممیزی BRSM بر اساس استاندارد های ISO 9001:2015 سیستم مدیریت کیفیت ISO 14001:2015 سیستم مدیریت محیط زیست ISO 45001:2018 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO 50001:2018 سیستم مدیریت انرژی به انجام رسید.
ادامه مطلب

مزایای دانش بنیان شدن چیست؟ چگونه شرکت و سازمان خود را دانش بنیان کنیم؟

با توجه به تمرکز ملی در سال 1401 بر دانش بنیاد شدن کشور و شرکتها، مطلوب است که شرکتها با رعایت اصولی موارد الزامی و قانونی به سمت دانش بنیاد شدن حرکت نمایند.
ادامه مطلب

چه راهکارهایی برای مدیریت کارآمد انبار کالا استفاده می‌شود؟

از مدت‌ها پیش بسیاری از بخش‌های صنعتی برای خدمات‌دهی موفقیت‌آمیز همواره به کارایی و راندمان بالا در بحث انبار داری متکی بوده‌اند، اما شکوفایی اخیر تجارت الکترونیکی، این بحث را حتی بیش از پیش مورد توجه قرار داده است. سطح بالایی از سازماندهی و ارتباطات با کیفیت بالا، برای مدیریت مؤثر یک انبار و بر طرف کردن دائمی (و موفقیت آمیز) نیازهای مصرف کننده نهایی مورد نیاز است. هیچ یک از این موارد بدون مدیریت کارآمد یک انبار، امکان‌پذیر نخواهند بود.
ادامه مطلب

نقش استانداردهای مدیریتی در شرکت‌های لجستیکی و اخذ موفقیت آمیز گواهینامه ایزو 9001:2015 توسط شرکت لجستیک گلدیران از BRSM

شرکت لجستیک گلدایران در ادامه مسیر تعالی خود تصمیم به پیاده سازی استاندارد مدیریت کیفیت ایزو 9001 نمود و در این مسیر از خدمات شرکت معتبر بیکران راهکار سعادت BRS بعنوان ممیز شخص سوم بهره برد . این شرکت نماینده رسمی شرکت بین المللی BRSM در حوزه صدور استاندارد های سیستمی و محصولی نیز از پیشرو ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات سیستمی و مدیریتی می باشد.
ادامه مطلب

فواید اخذ گواهینامه ISO 9001 با BS 10800 برای سازمان ها چیست؟

این موضوع در صنعت امنیت، حفظ کیفیت و رضایت مشتری نقش کلیدی دارد، به همین دلیل است که سازمان صنعت و امنیت (SIA) طرح اختیاری تضمین کیفیت را در قالبApproved Contractor Scheme (ACS) تعیین کرده است.
ادامه مطلب

اتخاذ آینده نگری در فناوری و نوآوری چه پیامدهایی دارد؟

اتخاذ فناوری و نوآوری آینده‌نگری باعث می‌شود تا آینده‌نگری نقش فراگیرتری نسبت به رشد اقتصادی و قابلیت تجاری برای شرکت‌های بالقوه بازار در تغییرات اجتماعی ایفا کند. استفاده از آینده‌نگری در فرآیند تصمیم‌گیری ارزش ذاتی و ابزاری دارد. از نظر ذاتی با اجازه‌ دادن به سیاست‌گذاری فراگیرتر به تصمیم‌گیری‌های دموکراتیک کمک می‌کند و برای مشارکت در این زمینه از طیف ویسع‌تری از ذینفعان مانند صنایع، جوامع تحقیقاتی و شهروندان دعوت به عمل می‌آورد و محدود به سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها نمی‌شود.
ادامه مطلب

آینده‌نگاری فناوری (TF) چیست و چه منظری برای زندگی انسان دارد؟

حقیقتی که توسعه‌ی اقتصاد امروزی را توصیف می‌کند، همان سرعت تغییرات فناورانه است که سطح بی‌سابقه‌ای از رشد بهره‌وری را موجب می‌شود (بائومول، 1986). در نتیجه‌ی آن، ساختارهای صنعتی و تجاری به طور مداوم در حال تغییر و تبدیل شدن به مجموعه‌ی پیچیده‌ای از فعالیت‌ها هستند، که اغلب از منطق گسترش یا توزیع سطری و ستونی در زنجیره‌های ارزش جهانی پیروی می‌کنند.
ادامه مطلب

کسب‌و‌کارها باید چه کاری برای حفظ و ابقاء سیستم مدیریتی انجام دهند؟

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مطابقت با استانداردهای ISO، حصول اطمینان از اینست که سیستم مدیریتی شما به ‌روز و مدرن است؛ به ویژه اینکه سیستم مدیریتی بخشی از ادعای گواهینامه‌ی شما در استاندارد انتخابی‌تان است. این سندی نیست که یکبار نوشته شود و فقط گهگاهی خوانده شود؛ بلکه سیستم مدیریتی، یک سند یا یک مجموعه اسناد دائماً در حال تکامل است.
ادامه مطلب

چگونه گواهینامه ایزو (ISO) به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک می‌کند

اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد شامل ۱۷ هدف است که در جهت ساخت آینده‌ای بهتر و پایدارتر برای همه عمل می‌کند و به موضوعاتی مانند فقر، تغییرات آب و هوایی، تخریب محیط‌زیست و رفاه می‌پردازد. اهداف توسعه پایدار به‌هم پیوسته هستند. این اهداف، با صرف‌نظر از وضعیت اقتصادی کشورها، از آنها درخواست می‌کند تا ضمن ارتقاء رفاه اقتصادی و اجتماعی، به تغییرات آب و هوا و مسائل زیست محیطی بپردازند. سازمان ملل معتقد است که با همکاری تمام کشورها، دولت‌های محلی، مشاغل خصوصی و افراد، این اهداف تا سال ۲۰۳۰ تحقق میابد. با این حال، با گذشت سه سال از این برنامه ۱۵ ساله، تلاش کافی برای دستیابی به این اهداف نشده است.
ادامه مطلب

شرکت چای لیل موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001 و HACCP از شرکت BRSM گردید.

علی رغم محدودیت ها و سختی های بسیار در این مسیر برای کشاورزان و صنعت گران صنعت چای کشور، به لطف تخصص و تعهد بالای صنعتگران این عرصه و ماندگاری کارخانه های با سابقه ای چون چای لیل، آلبالو، هافمن، گلستان، روپل، آلبالوی سپید، نیوشا، صوفیا، دبش و بسیاری از شرکت‌های معتبر این زنجیره غذایی که از شرکت BRS گواهینامه استاندارد و ایزو دریافت کرده اند، امروزه صنعت چای کشور وارد مرحله جدیدی از رشد و بلوغ قرار گرفته است. 
ادامه مطلب