تازه ها

شناسایی عدم اجرای قانون در بررسیهای حوادث حرفه ای (iso 45001)

برآورده کرده الزامات قانونی اولین مسئولیت هر سازمان است که در استاندارد ایزو 45001 به آن تاکید فراوان شده است.
ادامه مطلب

محدودیت در اجرا و گسترش ISO 22000 FSMS

گزارشی از یک پژوهش علمی در زمینه پیاده سازی استاندارد ایزو 22000
ادامه مطلب

پیشینه تحقیقات در زمینه شناسایی عدم اجرای قانون در بررسی­های حوادث حرفه ­ای (ایزو 45001)

مرور سیستم مند یک روش خاص است که به ما امکان شناسایی، انتخاب و ارزیابی پیشینه ها را از سطحی مشخص می دهد که در سطحی قرار دارند که مرتبط با سوال تحقیق است که در اینجا قوانین مرتبط با ایمنی و بهداشت شغلی مدنظر بوده است.
ادامه مطلب

پیشینه تحقیقات و پژوهشها در زمینه تاثیر وضع قانونی روی مسائل ایمنی و بهداشت OHS

با وجود آنکه مراجع کتاب ­محور بسیاری در زمینه مدل­ها، نظریه ­ها، و روش­های توسعه ­یافته برای مدیریت ایمنی و سلامت وجود دارد، مساله مدیریت­ کردن اجرای قانون در این زمینه به ندرت در پیشینه تحقیقات مورد بررسی قرار گرفته است و به تاثیر عدم اجرای قانون حتی کمتر توجه شده است وقتی سازمان­ها تحلیل شده ­اند.
ادامه مطلب

تیم های چندمنظوره haccp در ایمنی غذا چقدر موثرند؟

به طور کلی باور برآن است که HAACP توسط تیم­های چندمنظوره به خوبی به کار برده می­شود و اینکه خروجی روش این تیم یک سیستم امنیتی قوی­تر برای غذا نسبت به آنهایی خواهد بود که به تنهایی کار می­کنند.
ادامه مطلب

استاندارد ISO 14001 و عملکرد زیست‌محیطی

ISO 14001 در ارتقاء تجارت بین‌المللی مفید در نظر گرفته شده است و شامل منافع اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیست‌محیطی متعدد دیگری نیز است . ISO 14001 شرایط مربوط به یک رویکرد ساختارمندتر نسبت به فرآیندهای مدیریت زیست‌محیطی داخلی را به سازمان‌ها اعلام می‌کند .
ادامه مطلب

چرا استانداردهای ایمنی غذا مانند ایزو 22000 نیاز امروزه جامعه ما هستند؟

بحران‌های شدید غذایی از گذشته مانند بیماری جنون گاوی یا آلودگی شیرخشک بچه به ملامین ، همراه اخباری که مدام بیان می‌کنند در بازار محصولاتی وجود دارد که مصرف آنها ممکن است باعث آسیب به مصرف‌کنندگان شود، زیاد شده است. علاقه جامعه امروز به آگاهی از هر آنچه مربوط به ایمنی مواد غذایی است، رو به رشد است.
ادامه مطلب

محرک‌های کسب و بکارگیری استاندارد زیست محیطی ایزو 14001

بنگاههایی بسیاری به دنبال کسب گواهینامه های محیط زیست از جمله iso 14001 هستند تا بتوانند به ذی نفعان خود اطمینان دهند که موضوعات محیط زیستی و اقلیمی برایشان در اولویت قرار دارد.
ادامه مطلب

آسیب پذیری اجتماعی و نوآوری اجتماعی

دینامیک نوآوری اجتماعی در آنچه که می­توانیم شیوه­های نوآوری اجتماعی بنامیم، ساختار یافته است که به عنوان روش­هایی تعریف شده است که در آن نوآوری­های اجتماعی مداخله می­کنند تا گروه­های اجتماعی آسیب پذیر را در یک استاندارد رفاهی ادغام و توانمند سازند که از جانب یک بستر خاص نهادی قابل قبول است.
ادامه مطلب